INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA

Veterány uvidí Kutná Hora za rok znovu

16.08.2009

Kutná Hora - Nultý ročník Int Veteran Rallye Kutná Hora 2009 zná vítěze, legendy na čtyřech kolech zamířily domů.

Vše začalo v pátek, kdy se na Palackého náměstí sjely veterány ze všech koutů republiky, aby v sobotu dopoledne startovaly k první soutěžní jízdě z Kutné Hory na Kaňk. Výběr trati má své historické pozadí.

„V Kutné Hoře se závodilo na motocyklech od roku čtyřicet osm do roku šedesát čtyři, nejprve na městském okruhu později právě na části trati směrem na Kaňk. Závodil tady například i František Šťastný," uvedl Antonín Novák mladší, syn spoluzakladatele a bývalého předsedy kutnohorského klubu veteránistů.

Po soutěžním klání čekala na účastníky akce vyjížďka do Kostnice, k Vlašskému Dvoru i chrámu Svaté Barbory. V podvečerních hodinách odstartoval doprovodný program na Palackého náměstí. Diváci shlédli přehlídku kostýmů, stepařské vystoupení i koncert kapely Lokomotiva. Hvězdou večera se stal Železný Zekon, který chvíli nutil diváky tajit dech nad svými nebezpečnými kousky, aby je vzápětí rozesmál vtipným komentářem. Kapela Děda Mládek Illegal Band rozezpívala celé náměstí a večer zakončil ohňostroj, který rozzářil oblohu v deset hodin.

Nedělní část závodu startovala po stejné trase jako předcházející den. Na trať vyrazil s číslem jedna nejstarší automobil mezi přihlášenými, legendární Ford T z roku 1914. Všem mužům vypálila rybník jediná žena zapsaná ve startovní listině. V jízdě pravidelnosti dokázala zajet časy rozdílné o pouhé dvě desetiny vteřiny. Z rukou starosty Kutné Hory Ivo Šalátka poté na Palackého náměstí převzala řidička vozu Simca 5 z roku 1937 zlatý věnec pro vítěze.

„Mám samozřejmě radost, nejen z vítězství, ale také z výborně uspořádané soutěže, pořadatelům patří dík za bezchybnou práci," uvedla vítězka Petra Míšková z Horšovského Týna.

Na stupně vítězů se postavil i zástupce Kutné Hory, Bohumil Pipek dojel se svojí Pragou Piccolo z roku 1924 na druhém místě. Chvála na adresu pořadatelů zazněla nejen z úst samotné vítězky, a tak byla na místě otázka, zda se povedený nultý ročník dočká pokračování.

„Navazujeme na dlouhou tradici pořádání závodů v Kutné Hoře a určitě počítáme s dalšími ročníky," odpověděla ředitelka závodu Andrea Güttlerová. Příznivci krásných autoveteránů se tedy mají na co těšit!