INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA

Rozhovor s ředitelkou závodu INT Veteran Rallye Kutná Hora Andreou Güttlerovou

31.07.2012

Kutná Hora - INT Veteran Rallye & Srpnové hodování v Kutné Hoře je již tradičním závodem historických vozidel s mezinárodní účastí. Ve dnech 18. – 19. 8. 2012 zde ve IV. ročníku změří své síly automobily vyrobené do roku 1940. O akci jsme si povídali s Andreou Güttlerovou, ředitelkou závodu.

Letos je program doplněn o Srpnové hodování, které se dokonce dostalo do názvu akce. Přibližte nám, co si máme pod tímto pojmem představit?

Každým rokem se snažíme návštěvníkům nabídnout pestřejší program, aby si každý přišel na své. Tento rok se bude hodovat. A když hodování tak po česku. Lidé se tak budou moci těšit na kvalitní české potraviny KLASA např. dobře známé Valašské frgály, vynikající preclíčky z pekařství Rýdl, produkty pro vyznavače zdravé výživy Racio, pro znalce sýry Gran Moravia, kuřecí dobroty od Vodňanské drůbeže, mnoho příchutí Hanácké kyselky a další. Já osobně se nejvíce těším na ochutnávku zmrzliny Míša.

Jaké největší lákadlo je pro nás připraveno v rámci doprovodného programu na pódiu?

Letos to bude určitě sobotní vystoupení kapely Mňága & Žďorp a Marcely Holanové. Z nedělního programu pak např. Jan Vyčítal se skupinou Greenhorns. Program na pódiu začíná po oba dny od 12 hodin a v sobotu je ve 22 hodin zakončen slavnostním ohňostrojem. Srpnové hodování pak začíná vždy od 10 hodin.

V předchozích ročnících jste spolupracovali s hotelem Mědínek. Bude tato spolupráce pokračovat?

Spokojenost se servisem pro ubytované účastníky závodu a VIP osoby, je pro nás zárukou pro fungující spolupráci i v dalších letech. Na letošním srpnovém hodování na náměstí se postarají o hladové a vyprahlé návštěvníky např. točeným pivem, grilovaným masem nebo klobáskami. Ředitel hotelu Mědínek Ing. Karel Borůvka, jedno z es českého hotelnictví, který řídil provoz několika hotelů v Praze, např. Parkhotel Praha nám odstartuje závody v pojídání borůvkových knedlíků.

Co se závodů týče, INT VETERAN RALLYE se pyšní nálepkou mezinárodní. Zástupci jakých států se budou letošní rallye účastnit?

Jsme velmi potěšeni každoročně vzrůstajícím zájmem o účast v závodě ze strany cizinců. Startovní pole letos ozdobí vozy z Německa, Rakouska a Polska. Nejen oni, ale i všichni ostatní uvítají, když jim příznivci veteránů přijdou fandit na start. Závod startuje z Lorecké ulice v Kutné Hoře v sobotu 18. 8. 2012 a v neděli 19. 8. 2012 vždy od 10:00 hodin.

Nedílnou součástí závodního víkendu je Spanilá jízda, kudy letos povede její trasa?

Ano, ani letos tomu nebude jinak. V sobotu tak z Kutné Hory cca ve 13 hodin vyrazí posádky 40 historických veteránů na vyhlídkovou okružní jízdu směrem na Čáslav, kde navštíví Žižkovo náměstí a Národní zemědělské muzeum, aby absolvovaly prohlídku zemědělských strojů. Na své si tak přijdou i diváci v Čáslavi. Zpět do Kutné Hory povede cesta spanilé jízdy po jiné trase.

Co byste jako ředitelka závodu akci popřála?

Určitě hezké počasí po celý víkend, spokojenost účastníků závodu, bezporuchovou a bezpečnou jízdu veteránů a především, aby na naši akci zavítalo co nejvíce návštěvníků. Na své si přijdou milovníci aut, dobré zábavy i jídla. A tak Vás všechny srdečně zvu do Kutné Hory na INT VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ.