INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA

Obrazem: Při závodech v Kutné Hoře se veteráni potýkali se smyky

17.08.2014

Kutná Hora – Staré vozy z počátku minulého století, řidiči v kloboucích a dámy s paraplaty. Tak vypadaly posádky v některých případech i devadesátiletých automobilů, mezi kterými nechyběly vozy značky Fiat, Škoda, Wikov, ale i Cadillac nebo Rolls Royce.

V Lorecké ulici, kde v sobotu v 10 hodin odpoledne odstartovala první dvě kola závodů Veteran Rallye, se letos v rámci šestého ročníku sešlo 43 veteránů, kteří zdolávali kopec na Kaňk. Přehlídku chromu, nových laků i dobové módy jednotlivých posádek sledovaly desítky návštěvníků, rozmístěných po celé délce trati. Ty neodradil od podpory při závodech ani silný liják, který se pravidelně po celou dobu závodů navracel.

Komplikace přinesl déšť především posádkám kabrioletů. Některé z nich se kryli pouze deštníky, jiní rychle vytahovali střechu. „Známý má zásadu, že kabriolety vytahují střechu pouze, když už je to nezbytně nutné," uvedl Antonín Novák, jeden ze závodníků.

Voda komplikovala řidičům i samotnou jízdu: bylo nutné dávat pozor, aby vůz nedostal na kluzké vozovce smyk.
Po absolvování dvou kol závodů se v sobotu majitelé veteránů i návštěvníci poté přesunuli na Palackého náměstí, kde odstartoval kulturní doprovodný program. Moderování celého odpoledne se ujal Václav Veselý. O zábavu hostů se postarali například Farmáři, kapela, která zahrála známé country písničky. Své taneční i pěvecké dovednosti předvedli také žáci ze Základní školy Žižkov v Kutné Hoře. Dobovou módu, kterou dobře prezentovaly i samotné posádky vozů, přiblížila módní přehlídka skupiny Dantes, děti svými taškařicemi pobavil kouzelník.

Fotografie z Veteran Rallye naleznete v přiložené galerii.

Jak se v sobotu jelo jednomu z kutnohorských účastníků závodů a vítězi Veteran Rallye v roce 2012 se dozvíte v rozhovoru v pondělním vydání Kutnohorského deníku.

http://kutnohorsky.denik.cz/kultura_region/obrazem-pri-zavodech-v-kutne-hore-se-veterani-potykali-se-smyky-20140817.html