INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA

Krása, luxus, elegance: Kutná Hora hostila Int. Veteran rallye

18.08.2013

Kutná Hora – Ulice stříbrného města se o víkendu proměnily v encyklopedii automobilové historie. Konal se tam totiž 5. ročník International Veteran rallye. Na dvoudenní setkání historických automobilů si našlo cestu celkem třicet pět posádek z pěti zemí.

Účastníky i diváky rallye čekaly nejen čtyři závodní jízdy do vrchu Kaňk, ale také bohatý kulturní program, který vyvrcholil v sobotu večer koncertem kapely Buty a slavnostním ohňostrojem.

Loňské vítězství obhajovala domácí posádka tanečního mistra Antonína Nováka se Škodou 422 z roku 1931.

Letošní ročník však posádce žlutého prvorepublikového rodinného automobilu nebyl nakloněn. Zvítězila Markéta Profeldová s vozem MG SA z roku 1935, druhý skončil Zdeněk Češpiva s vozem Tatra 30 z roku 1930 a na třetím místě dojel Jan Hron ml. s vozem Rolls Royce 20/25 ParkWard. Speciální ocenění získala posádka vozu, který do Kutné Hory dorazil z největší dálky po vlastní ose.

„Za příjezd vozem po vlastní ose byl oceněn Václav Dostálek s automobilem Praga Baby z roku 1936. Do Kutné Hory přijel až z Žiliny," řekl za organizátory veteránské rallye Pavel Bouda.

Autor: Martin Vaněk, http://kutnohorsky.denik.cz