INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA

Fotogalerie: Nejkrásnější veterán byl z Kutné Hory

21.08.2011

Kutná Hora - Třetí ročník znovuobnovené Int veteran rallye se konal v Kutné Hoře o víkendu.

Autor:
Ivana Kučerová

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh21820110821.html#mm

Na start se přihlásilo 34 majitelů nejrozličnějších krasavců, jejichž rok výroby nesměl překročit rok 1940, a které přijely nejen z Čech, ale i Slovenska, Polska i Rakouska.

Velkolepá akce přilákala jak na Palackého náměstí, tak i na start čtyř měřených jízd na kopec Kaňk početné diváctvo a s úspěchem se setkala i spanilá jízda celé kolony historických vozidel. Bugatka, tatrovky, škodovky, BMW, cadilac, fordy různých typů, prostě, co automobilový průmysl nabídl za posledních osmdesát let nabídl, to bylo k vidění.
„Letošní spanilá jízda vedla na Český Šternberk a já ji považuji za velmi úspěšnou. Bez nejmenšího problému se vrátily všechny vozy i všichni účastníci," řekl hlavní pořadatel třídenní akce Štěpán Hickl.

Rallye přálo počasí

S průběhem rallye byl pořadatel velmi spokojen.
„Skvěle se vydařilo počasí, nepotkala nás žádná nečekaná nepříjemnost, vyšel i doprovodný program, v něm mě osobně nejvíc potěšily děti ze Základní umělecké školy v Kutné Hoře, které po oba dny zpestřily kulturní program na velkém jevišti," dodal Štěpán Hickl.
Kromě dětí z Kutné Hory vystoupily i větší hvězdy, v sobotu Gipsy cz a v neděli Ivan Mládek se svojí suitou.

Pořadatel si také chváli výbornou spolupráci se státní policií, která náročnou akci zajišťovala po dopravně bezpečnostní stránce.
„Náročné to bylo jak v době vlastních závodů na trase pivovar - Kaňk, ale při spanilé jízdě do Šternberka," doplnil.

A nedělní odpoledne pak patřilo vyhlášení vítězů. Soutěžní jízdy se jely čtyři - dvě v sobotu, dvě v neděli - a hodnotilo se, kterému jezdci se podaří čtyři co nejpodobnější časy. Nešlo tedy o rychlost jako takovou, ale vyváženost jízd a správný odhad času.

Vyhrávaly se i eura

Vítěze hlavní i dalších kategorií dekorovali a velmi hodnotné ceny předávali před četnými zraky diváků starosta města Ivo Šance, ředitel Národního technického muzea v Praze Karel Ksandr a ředitelka závodu Andrea Gűtlerová na třetím místě skončil Václav Dostálek, druhý se umístil Thomas Glass a naprostým vítězem se stal Zdeněk Renc.

Nejkrásnější auto

Velkého ocenění se ale dostalo také jedinému místnímu zástupci v závodu, Antonínu Novákovi. Ten zvítězil v kategorii o nejhezčí vůz setkání, kterou vyhodnocovali svými hlasy sami diváci.

Antonín Novák spolupořádal veteránská závody v Kutné Hoře už před jejich ukončením a Škodu Tudor přinesla do rodiny manželka.

„Vůz patřil od první koupě, tedy od roku 1931 do její rodiny, vlastnil ho už pradědeček. Bylo sice stále garážované, ale vypadalo trochu jinak," řekl obdivovatel starých vozů, který předvedl Škodu v jasné žluté barvě v kombinaci s černou. Novákovi nezapomněli ani na stylové pokrývky hlavy a pan Antonín ani na pumpky. Nakonec, modních prvorepublikových kreací bylo v závodním poli několik, u dam převládaly kloboučky, krajky, k vidění bylo i boa, u pánů jasně vedli pumpky, kostkované podkolenky , bekovky na hlavách vystřídaly při jízdě - zvláště v otevřených vozech - kožené přilby.

Úplný závěr patřil ředitelce závodu, která v děkovné řeči přiznala, že mluví se slzami na krajíčku, a že ji celý závod i víkend dojal.